LAJME

tha-ccedil-i-edhe-pse-e-padrejt-euml-kuvendi-duhet-t-euml-vendos-lidhur-me-tribunalin_hd

Thaçi: Edhe pse e padrejtë, Kuvendi duhet të vendos lidhur me Tribunalin

Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi deklaroi të enjten se edhe pse është çështje plotësisht e padrejtë dhe fyerje për shtetin e Kosovës, Kuvendi i Kosovës duhet ta marr vendimin lidhur me themelimin e Tribunalit për krimet e supozuara të luftës së fundit në Kosovë. Thaçi tha se kurdo që e procedon Kryesia e Kuvendit, partitë

SPORT

ribery-lojtar-euml-t-e-bayernit-nuk-jan-euml-makina_hd

Ribery: Lojtarët e Bayernit nuk janë makina

Anësori i Bayern Munich, Franck Ribery, thotë se ata kanë humbur fokusin që kur u shpallën kampionë të Bundesligës kundër Hertha Berlin më 25 mars. Skuadra nga Allianz Arena ka fituar vetëm dy nga gjashtë ndeshjet e fundit, por francezi beson se dështimet e tyre të fundit janë njerëzore, pasi ata tashmë kanë ngritur trofeun.

TEKNOLOGJI

nokia-225-group-featured

Nokia zbulon telefonin më të hollë në botë me internet

Kompania Nokia i ka shtuar edhe një pajisje të re linjës së saj të telefonëve me kosto të ulët. Bëhet fjalë për Nokia 225, që kompania e quan telefoni më i hollë në botë që mund të ketë akses në internet. Telefoni ka një ekran 2.8 inç dhe mban edhe versionin e bazuar në cloud

rdheader

SPORT

ribery-lojtar-euml-t-e-bayernit-nuk-jan-euml-makina_hd

Ribery: Lojtarët e Bayernit nuk janë makina

Anësori i Bayern Munich, Franck Ribery, thotë se ata kanë humbur fokusin që kur u shpallën kampionë të Bundesligës kundër Hertha Berlin më 25 mars. Skuadra nga Allianz Arena ka fituar vetëm dy nga gjashtë ndeshjet e fundit, por francezi beson se dështimet e tyre të fundit janë njerëzore, pasi ata tashmë kanë ngritur trofeun.

SHËNDETËSI

gabimet-m-euml-t-euml-shpeshta-gjat-euml-p-euml-rdorimit-t-euml-barnave_hd

Gabimet më të shpeshta gjatë përdorimit të barnave

Një hulumtim i realizuar kohë më parë ka treguar se 46 për qind të njerëzve nuk e dinë se si t’i marrin me rregull barnat që përdorin. Edhe shumica e efekteve të dëmshme të barnave shfaqen pikërisht për këtë arsye. Ja cilat janë gabimet më të shpeshta që bëjmë gjatë përdorimit të barnave. Copëtimi i

TEKNOLOGJI

nokia-225-group-featured

Nokia zbulon telefonin më të hollë në botë me internet

Kompania Nokia i ka shtuar edhe një pajisje të re linjës së saj të telefonëve me kosto të ulët. Bëhet fjalë për Nokia 225, që kompania e quan telefoni më i hollë në botë që mund të ketë akses në internet. Telefoni ka një ekran 2.8 inç dhe mban edhe versionin e bazuar në cloud

Kuriozitete

vajza-12-dhe-djali-13-b-euml-hen-prind-euml-r_hd

Vajza (12) dhe djali (13) bëhen prindër

Fundjavën e kaluar në Britani të Madhe, një vajzë 12-vjeçare lindi një vajzë, e cila ishte “zënë”, kur ajo ishte 11-vjeçare, në shkollën fillore. Nëna e re është pesë muaj më e re se “nëna më e re e deritanishme”, në Britani të Madhe, raporton Daily Mail, bënë të ditur “dnevnik”. Gjithashtu edhe nëna e

Top
Friend: zalo,